HFG - Haxball Forum Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Player

Σ' αυτο το threαd ζηταμε απο τους αλλους να μας αξιολογησουν

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Σ' αυτο το threαd ζηταμε απο τους αλλους να μας αξιολογησουν Empty Σ' αυτο το threαd ζηταμε απο τους αλλους να μας αξιολογησουν

Δημοσίευση από axel Σαβ Φεβ 18, 2012 2:38 am

ΠΡΟΣΟΧΗ πρεπει οποιος ζηταει να εκτεθει στη κοινοτητα του ελληνικου haxball να ειναι ετοιμος να ακουσει και κακη κριτικη.

Δηλαδη μην περιμενετε ολοι να σας χαιδεψουν τα αυτακια, αντιθετως πρεπει να περιμενετε κακη κριτικη ετσι ωστε να μπορεσετε να βελτιωθειτε.

Παρακληση προς οσους εχουν την διαθεση να κριτικαρουν τους υπολοιπους, μην αξιολογειτε τους παικτες με βαση τις συμπαθειες σας.
Π.Χ. "Α ο "ταδε" ειναι φιλος μου θα πω μονο καλα πραγματα για αυτον" ετσι οχι μονο δεν βοηθατε τον αλλο να εξιλιχθει σαν παικτης αλλα τον χαντακωνετε κιολας.

Ουτε βεβαια με βαση τις αντιπαθειες σας, δηλαδη δεν τον παω τον ταδε θα του κανω μια χαλια κριτικη, αν δω οτι γινονται τετοια ποστ θα διαγραφονται αμεσα.

Παρακληση προς τους admins, μην μεταφερεται το thread μου στο προπονητικο κεντρο, επιτηδες δεν το εβαλα εκει.

Η αξιολογηση να γινεται με αριστα το 10 και με το τρελος αμπαλος το 0 και με βαση τα εξης κριτηρια,
Επιθεση
Αμυνα
Σουτ
Τριπλα
Θεση μεσα στο γηπεδο

Καλο θα ηταν να προσθετετε και τα δικα σας σχολια.

Ενα παραδειγμα μιας ικανοποιητικης αξιολογησης

"Επιθεση 7
Αμυνα 5,5
Σουτ 7
Τριπλα 8
Θεση μεσα στο γηπεδο 8

καλο θα ηταν να δουλεψεις λιγο την αμυνα σου αφου δεν περιμενεις τον επιθετικο και πας συνεχεια κατα πανω του κατα τ αλλα οι τριπλες που κανεις οταν επιτιθεσαι ειναι πολυ καλες."

Ευχαριστω και διαθετω πρωτο τον εαυτο μου για αξιολογηση. happy
avatar
axel
Ήμι-άμπαλος

Join date : 04/01/2012
Posts : 17

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σ' αυτο το threαd ζηταμε απο τους αλλους να μας αξιολογησουν Empty Απ: Σ' αυτο το threαd ζηταμε απο τους αλλους να μας αξιολογησουν

Δημοσίευση από Ksipos Σαβ Φεβ 18, 2012 9:13 am

καλη η ιδεα σου,απ την αποψη οτι μερικοι παικτες θα μπορεσουν να ετνοπισουν τις αδυναμιες τους και να γινουν καλυτεροι happy
ομως ...
1)υπαρχουν περιπτωσεις παικτων,που δεν παρατηρουν το παιχνιδι των συμπαικτων/αντιπαλων (τουλαχιστον δεν θυμουνται ποιος ειναι καθε φορα tongue) ... εγω πχ αν δεν σε εχω δει σε 3-4 διαφορετικα rooms και να παιξουμε 2-3 games στο καθε ενα παιζει να μην θυμαμαι πως επαιζες ...
2)οι κατηγοριες που δινεις ως αξιολογιση θεωρω οτι ειναι ελλειπης .. η επιθεση,πιστευω δεν μπορει να θεωρηθει εννιαια κατηγορια .. περιεχει το σουτ οπως εγραψες,τις κινησεις χωρις την μπαλα,αλλα και το passing game ... η αμυνα,μπορει να αναλυθει σε "μαρκαρισματα-καλυψη χωρων" αλλα και σαν τερμα ... η τριπλα πιστευω οτι ειναι λιγο δεδομενη πια .. ενα 80% των μελων του forum ξερουν σιγουρα να κανουν τριπλα tongue .. το θεμα ειναι στον αντιπαλο αν μπορει να την κοψει ...
3)υπαρχουν παικτες (πχ εγω) που δεν μπαινουν με το κανονικο τους name παντα ... (οχι δεν trollαρω tongue .. απλως μπαινω με αλλο name tongue)
αυτα σε γενικες γραμμες ... για την μεταφορα του τοπικ... καλο θα ηταν να αναφερεις ή εδω ή σε πμ τον λογο που λες οτι ειχε και ποσταρες εδω tongue

ΥΓ:οπως αναφερεις και εσυ ελπιζω να μην εχουμε γκρινιες μετα απο κακες κριτικες... tongue
Ksipos
Ksipos
άμυνα και κάνε προσευχές

Age : 30
Join date : 16/04/2011
Posts : 97
Location : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σ' αυτο το threαd ζηταμε απο τους αλλους να μας αξιολογησουν Empty Απ: Σ' αυτο το threαd ζηταμε απο τους αλλους να μας αξιολογησουν

Δημοσίευση από axel Σαβ Φεβ 18, 2012 3:40 pm

!) Δεν χρειαζεται να βαθμολογησουν ολοι του φορουμ :p

2)Εχεις δικιο, δεν το ειχα και εγω πολυ ξεκαθαρο στο μυαλο μου πως μπορει να γινει δηλαδη μια σωστη αξιολογηση αλλα γι αυτο υπαρχει και το κουμπι edit :p Tι προτεινεις ν αλλαξω δηλαδη? Οσο αναφορα την τριπλα ναι ολοι ξερουμε αλλα καποιοι δεν την χρησιμοποιουν σωστα, οπως ειπες.

3) Ε οποτε εσυ δεν μπορεις να ζητησεις αξιολογηση :p

Κανεις δεν παταει στο προπονητικο κεντρο και επισης αλλο η αξιολογηση και αλλο οι συμβουλες για βελτιωση.
avatar
axel
Ήμι-άμπαλος

Join date : 04/01/2012
Posts : 17

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σ' αυτο το threαd ζηταμε απο τους αλλους να μας αξιολογησουν Empty Απ: Σ' αυτο το threαd ζηταμε απο τους αλλους να μας αξιολογησουν

Δημοσίευση από teoole Κυρ Μαρ 04, 2012 10:59 pm

Εγω βαζω ολα 10 στον αξελ επειδη ειναι προ και σε εμενα 11 επειδη ειμαι καλυτερος...
teoole
teoole
Ήμι-άμπαλος

Age : 28
Join date : 10/05/2011
Posts : 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης