3 απαντήσεις

#1 2v2 Autumn Cup Empty #1 2v2 Autumn Cup

Δημοσίευση από Hazardos Τρι Σεπ 01, 2015 8:15 pm

#1 2v2 Autumn Cup Logo
Ίσως το πιο επιτυχημένο, μέχρι στιγμής, τουρνουά έγινε σήμερα σε ένα πολύ ομορφο μεσημερι με ολους τους παίκτες να περνούν καλά και να γίνονται τέλεια ματς!

Νικητές οι casillas(kostas13) και κρεας!
#1 2v2 Autumn Cup Winners

Η τελική βαθμολογία:
#1 2v2 Autumn Cup Image

Μερικά στιγμιότυπα από τα παιχνίδια!

Kαι τέλος: μια αναμνηστική φωτογραφία!#1 2v2 Autumn Cup Image

Μετά απο αυτό το τόσο επιτυχημένο cup μείνετε συντονισμένοι για τα επόμενα!

________________

Σε συνεργασια με τον αγαπητο Hazard διοργανώνουμε το πρώτο 2v2 Autumn Cup. Πρόκειται για ένα 2v2 cup που θα διεξαχθεί σε 1 ή 2 μερες, Κυριακή στις 16:00 και ίσως Δευτέρα στις 16:00. Το cup θα διεξαχθεί είτε με διπλα νοκ-αουτ ματς είτε με 2 ομίλους. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν ολοι οι παίκτες. Θα ανοίξω και ειδικό ρούμ στο Haxball για δηλώσεις συμμετοχής.

ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ MACRO SCRIPT.

ΚΩΔΙΚΟΣ ROOM: HFG

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Hazardos στις Κυρ Σεπ 06, 2015 6:49 pm, 3 φορές συνολικά

Δημοσίευση από MONSTERS G1 Σαβ Σεπ 05, 2015 2:59 pm

Αν είναι 6 οι ομάδες μπορούμε να το κάνουμε με 2 ομίλους των 3 ομάδων στην αρχή και μετά οι 2 πρώτοι των ομίλων να παίξουν μεταξύ τους τον τελικό.
Knock-out από την αρχή πάντως δε γίνεται με 6 ομάδες.

Δημοσίευση από Hazardos Σαβ Σεπ 05, 2015 3:06 pm

Συμφωνώ, το πρότεινα και στον συνδιοργανωτή και δέχτηκε. Νόκ άουτ θα γινόταν σε περίπτωση που οι ομάδες έφταναν τις 8+ και αυτό με διπλά ματς.
Hazardos
Hazardos
Playa

Posts : 109

Δημοσίευση από MONSTERS G1 Σαβ Σεπ 05, 2015 3:08 pm

Ή μπορούν να περάσουν οι 2 πρώτοι των ομίλων και να διασταυρωθούν στους ημιτελικούς οι δύο 1οι με τους δύο 2ους για να δοθεί μια ακόμη ευκαιρία σε αυτούς που πήραν τη 2η θέση. tongue

Πώς θα γίνει τελικά ?
MONSTERS G1
MONSTERS G1

Age : 28
Posts : 57

Δημοσίευση από Hazardos Σαβ Σεπ 05, 2015 3:16 pm

Ακριβώς. Και οι τελευταίοι κάθε ομίλου να παιξουν για 5η-6η θέση. Οι ομάδες έγιναν ήδη 6 και περιμένουμε 2, οπότε αν και οι 2 συμμετάσχουν θα γίνει νοκ-αουτ αλλιώς αν είναι 6 ή 7 θα γίνει με ομίλους.

EDIT: Σε περίπτωση που είναι 8 οι ομάδες ενδέχεται να γίνει με ομίλους ωστόσο θα χωριστούμε σε 2 ρουμ.
Hazardos
Hazardos
Playa

Posts : 109

Δημοσίευση από MONSTERS G1 Σαβ Σεπ 05, 2015 3:49 pm

Σόρρυ κιόλας αλλά αν είναι 7 οι ομάδες θα παίξουν 3 ομάδες στον έναν όμιλο και 4 στον άλλο ? thinking
MONSTERS G1
MONSTERS G1

Age : 28
Posts : 57

Δημοσίευση από Hazardos Σαβ Σεπ 05, 2015 4:18 pm

yep. Μπορεί να φαίνεται λιγο αδικο αλλά δεν νομίζω να υπάρχει καποιο θέμα, ειδικά αν κάποιες ομαδες του 2ου ομίλου ειναι πιο αδύναμες. Ωστόσο θα προσπαθήσουμε να το οργανώσουμε όσο πιο δίκαια γίνεται.

Δημοσίευση από MONSTERS G1 Κυρ Σεπ 06, 2015 2:26 pm

GAS.Panos έγραψε:Προτείνω League, όλοι εναντίων όλων. 15 αγωνες σύνολο των 5λεπτών = 1.5ωρα περιπου. 3 πόντοι για νίκη, 1 στην ισοπαλία η οποία θα μετράει με το που κλέισουν τα 5 λεπτά, παράταση δεν υπάρχει. Νικήτρια ομάδα αυτη που θα συγκεντρώσει τα max points

Ωραία ιδέα κι αυτή. Αλλά όχι 5 λεπτά. Καλύτερα 3 λεπτά. Και να μην υπάρχει καθόλου score limit. Είναι σαν τους κανονικούς αγώνες έτσι. Παίζει τόσα λεπτά και όσο βγει το σκορ.
MONSTERS G1
MONSTERS G1

Age : 28
Posts : 57

Δημοσίευση από Hazardos Κυρ Σεπ 06, 2015 2:30 pm

Καλη ιδεα GAS, αλλα λογω του χρόνου που είχα αχεδίασα ήδη την διεξαγωγή. Το cup θα γινει όπως το συζητησαμε και από πανω με τον Μonsters, 2 όμιλοι των 3 ομάδων, με διπλούς αγώνες κάθε ομάδας. Οι δυο πρώτοι κάθε ομίλου περνάν στους ημιτελικόυς. Έτσι 10 παιχνιδια Χ 2 φορες Χ 3 λεπτα = 1 ωρα.
Hazardos
Hazardos
Playa

Posts : 109

Δημοσίευση από MONSTERS G1 Κυρ Σεπ 06, 2015 2:34 pm

1) Και στους ομίλους θα είναι διπλοί οι αγώνες ?
2) Στους ημιτελικούς αν βγει ο ένας αγώνας 2-1 υπέρ της Α ομάδας και ο άλλος 3-2 υπέρ της Β παίζουμε και τρίτο ματς, σωστά ?
MONSTERS G1
MONSTERS G1

Age : 28
Posts : 57

Δημοσίευση από Hazardos Κυρ Σεπ 06, 2015 2:38 pm

Ακριβως. Ο μονος αγωνας που σκεφτομαι να μην ειναι διπλος ειναι ο τελικος, για να προσδιδει περισσοτερη ανταγωνιστικοτητα και πιεση really happy

Δημοσίευση από Hazardos Κυρ Σεπ 06, 2015 2:42 pm

Οι ομιλοι ειναι ηδη φτιαγμενοι σε φυλλα Excel, το format των ημιτελικων και του τελικου θα ειναι στo haxball.gr really happy