HFG - Haxball Forum Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Player

Τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκού;

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκού; Empty Τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκού;

Δημοσίευση από Γραικός Τετ Φεβ 03, 2016 9:47 pm

Καλησπέρα,πρώτα από όλα είμαι καινούργιος στο φόρουμ και στο χαξμπολ αλλά ελπίζω αυτό να μην αποτελεί πρόβλημα.Σκεφτόμουν την διεξαγωγή τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκου(Euro) ή τέλος πάντων με σύστημα ομίλων(3 βαθμοι για νικη,1 για ισοπαλια,0 για ηττα) και μετά φάση αποκλεισμού(νοκ-αουτ).Μπορουμε να το κανουμε 1v1 ή παραπάνω απλά δεν είμαι σίγουρος αν κάποιος θέλει να κάνει ομάδα μαζί μου.Όπως και να έχει πείτε μου τι πιστεύετε και αν θα θέλατε να δηλώσετε συμμετοχή

Ευχαριστώ

[Ενημέρωση:Σκεφτόμουν χρήση γηπέδου real soccer,αλλά ο,τι θέλετε]
Γραικός
Γραικός
Ήμι-άμπαλος

Join date : 01/02/2016
Posts : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκού; Empty Απ: Τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκού;

Δημοσίευση από Salonika3 Τετ Φεβ 03, 2016 10:29 pm

Γενικά real soccer και δε βλεπεις συχνα στα ελληνικα rooms και δεν ξερουν η δεν σεβοντε ολοι τους κανονες οποτε σκεψου καλυτερα κατι σε big η big easy, κατα τ'αλλα δεν ειμαι σιγουρος για τι πρωταθλημα μιλας. Θες να διοργανωσεις (και ταυτοχρονα να παιξεις) η απλα να συμμετεχεις σε κατι τετοιο? Μονο ελληνες παικτες η κατι μεγαλυτερο με διεθνες tournament κλπ?
Μπορει να δημιουργηθει κατι απο το φορουμ μελλοντικα αλλα γενικα δεν υπαρχη επαρκης σοβαροτητα απο τους συμμετεχοντες και δυσκολα φτιαχνεις κατι τετοιο.
Salonika3
Salonika3
Ήμι-άμπαλος

Join date : 16/05/2015
Posts : 20
Location : Rouen, France

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκού; Empty Απ: Τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκού;

Δημοσίευση από Γραικός Τετ Φεβ 03, 2016 10:35 pm

Salonika3 έγραψε:Γενικά real soccer και δε βλεπεις συχνα στα ελληνικα rooms και δεν ξερουν η δεν σεβοντε ολοι τους κανονες οποτε σκεψου καλυτερα κατι σε big η big easy, κατα τ'αλλα δεν ειμαι σιγουρος για τι πρωταθλημα μιλας. Θες να διοργανωσεις (και ταυτοχρονα να παιξεις) η απλα να συμμετεχεις σε κατι τετοιο? Μονο ελληνες παικτες η κατι μεγαλυτερο με διεθνες tournament κλπ?
Μπορει να δημιουργηθει κατι απο το φορουμ μελλοντικα αλλα γενικα δεν υπαρχη επαρκης σοβαροτητα απο τους συμμετεχοντες και δυσκολα φτιαχνεις κατι τετοιο.
Ναι το θέμα με το γήπεδο δεν είναι σοβαρό.Σκεφτόμουν και να παίξω,παρόλο που δεν είμαι καλός ακόμα,είναι διασκεδαστικό παιχνίδι.Λογικά παίχτες από το φόρουμ και αν δεν έχουμε επαρκή άτομα(σκεφτόμουν τουλάχιστον 7-8 ) ίσως μπουν τυχαίοι(αν και προτιμώ με κωδικό για να είματε πιο οργανωμένα).Καταλαβαίνω ότι ίσως δεν υπάρχει υπομονή ή σοβαρότητα για κάτι τόσο οργανωμένο αλλά θα ήταν ωραίο.Φυσικά είναι μια ιδέα,μπορούμε να αλλάξουμε τελείως την διεξαγωγή του στην πορεία.

Ευχαριστώ για την απάντηση
Γραικός
Γραικός
Ήμι-άμπαλος

Join date : 01/02/2016
Posts : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκού; Empty Απ: Τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκού;

Δημοσίευση από Hazardos Πεμ Φεβ 04, 2016 11:28 pm

Αν θες μπορεις επίσης να κοιτάξεις τα poll που έχουν ήδη γίνει από τον Jimius46 και αφορούν τα επόμενα πρωταθλήματα αν και δεν προχώρησε γιατι δεν υπήρχε πολλή κινητικότητα. Γενικά τα τουρνουά και στο εξωτερικό αλλά και εδώ οταν είχε γίνει το καλοκαίρι είναι σε στυλ 3v3 ή 4v4 σε big και big easy αντίστοιχα. Ανα διαστήματα διοργανώνονται  ημερήσια cups, θα ξαναδιοργανώσω ένα σε λίγο καιρό, σε μορφη 1v1 και 2v2 (Classic) ή ακόμα και 3v3. Όπως και να χει χαίρομαι που η κοινότητα αποκτάει καινούρια μελη, ελπίζω να σε δώ και στο Haxball μέσα γιατι δεν μπάινω και πάρα πολύ συχνά really happy
Hazardos
Hazardos
Playa

Join date : 06/03/2015
Posts : 109

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκού; Empty Απ: Τουρνουά σε στυλ Ευρωπαϊκού;

Δημοσίευση από Γραικός Πεμ Φεβ 04, 2016 11:46 pm

Hazardos έγραψε:Αν θες μπορεις επίσης να κοιτάξεις τα poll που έχουν ήδη γίνει από τον Jimius46 και αφορούν τα επόμενα πρωταθλήματα αν και δεν προχώρησε γιατι δεν υπήρχε πολλή κινητικότητα. Γενικά τα τουρνουά και στο εξωτερικό αλλά και εδώ οταν είχε γίνει το καλοκαίρι είναι σε στυλ 3v3 ή 4v4 σε big και big easy αντίστοιχα. Ανα διαστήματα διοργανώνονται  ημερήσια cups, θα ξαναδιοργανώσω ένα σε λίγο καιρό, σε μορφη 1v1 και 2v2 (Classic) ή ακόμα και 3v3. Όπως και να χει χαίρομαι που η κοινότητα αποκτάει καινούρια μελη, ελπίζω να σε δώ και στο Haxball μέσα γιατι δεν μπάινω και πάρα πολύ συχνά really happy
Ναι έχω κοιτάξει κάποια αν προχωρήσουν θα λάβω συμμετοχή κατά πάσα πιθανότητα.Το σύστημα του τουρνουά δεν με επηρεάζει τόσο,εννοείται πως big θεωρείται το καλύτερο απλώς έκανα μια πρόταση,και φαντάζομαι είναι σε κατευθείαν σύστημα αποκλεισμού(νοκ αουτ) χωρίς ομίλους γιατί θα έπερνε περισσότερο και θα ήθελε καλύτερη οργάνηση.Ανυπομονώ για τα ημερήσια cup,ελπίζω δουλειά/σπουδές να μην με εμποδίσουν να συμμετέχω.Όταν είμαι στο haxball σκέφτομαι να βάζω τίτλο HFG - Haxball Forum Greece για να το βρίσκουμε.
Γραικός
Γραικός
Ήμι-άμπαλος

Join date : 01/02/2016
Posts : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης